Open Water Diver

OWD kursus - basseini sukeldumisedPADI Open Water Diver ehk sukeldumise algkursus on esimene suurem samm sukeldujaks saamisel. Instruktori juhendamisel õpid tundma sukeldumise algtõdesid. Kursust alustame teoreetilisest osast ja jätkame basseinisukeldumistega.Litsentsi saamiseks tuleb teha ka avaveesukeldumised. OWD koolitusel on varustus koolitaja poolt ja kursuse hinna sees.

Kursus koosneb kahest osast:

I Teooria ja basseinisukeldumised

5 teooriamooduli käigus käime läbi kõik ohutuks sukeldumiseks vajalikud teadmised. Räägime rõhust, ujuvusest, varustusest. Arutame, kuidas sukeldumisi planeerida ja neid siis läbi viia.
Peale seda saame lõpuks vette – selleks sai ju kursusele tuldud. Basseinitundide ajal teeme ära hulga erinevaid harjutusi. Enamik nende harjutustega omandatavatest oskustest on meile vajalikud igapäevase sukeldumise juures. Mõned on vaid eriolukordade jaoks, et oskaksime adekvaatselt käituda ja olukordi lahendada. Basseinisukeldumised on esimene tutvus veega ja seda ohutus keskkonnas.

II AvaveesukeldumisedSukeldumisekursus - harjutamine basseinis

Nüüd on meil võimalus oma silmaga näha müstilist veealust maailma. Teeme ära 4 avaveetundi, kus kordame osasid, juba basseinis läbiproovitud harjutusi. Põhirõhk siiski on sukeldumisel endal. Harjutame ujuvust, keha hoiakut vee all ja loomulikult õiget hingamist.  Kõik sukeldumised toimuvad instruktori otsese järelvalve all. Meie teeme kõik kursuse avaveesukeldumised erinevates kohtades, seda ikka selleks, et te juba kursuse käigus võimalikult palju näeksite. Avavee sukeldumisteks kasutame Männiku või Rummu karjääri ja Äntu järvesid. Äntu Sinijärve loetakse parima nähtavusega järveks Eestis. Avaveesukeldumisi ei pea tingimata tegema Eestis, vaid talvisel ajal on võimalus need teha ka oma soojamaa reisil.

Sukeldumine pole raske, kuid nõuab teatud teadmisi ja oskusi. Kindlasti peab arvestama sellega, et oskuste omandamine võtab aega, nii et ärge nõudke endalt kohe ideaalset ujuvust. Kursuse võib sooritada mõne päeva jooksul. Kui tahate võtta asja rahulikult, siis on OWD kursust võimalik teha ka pikema aja vältel. Kursuse esimene osa (teooria ja basseini sukeldumised) kehtib 1 aasta, ehk avavee sukeldumised tuleb ära teha hiljemalt aasta jooksul peale basseini sukeldumisi.Sukeldumine Äntus

Kui tahad saada sukeldujaks, siis OWD kursusele tulles pead olema vähemalt 10 aastat vana ja sinu tervis peab olema korras. Füüsiline puue ei ole alati takistuseks sukeldujaks saamisel.

Sukeldumine on meeldiv seltskondlik tegevus, mis lisaks vaimsele naudingule pakub mõõdukat füüsilist pingutust.  See puhastab ja ergutav vaimu, aitab vabaneda pingetest ja töisest stressist.

OWD kursuse läbinud saavad rahvusvahelise litsentsi, mis kehtib eluaeg ja lubab sukelduda kuni 18 meetri sügavusele. 

Tule sukelduma ja leia enda jaoks kaunis veealune maailm. 

 

Teooria ja basseinisukeldumised 175 EUR
Avaveesukeldumised 220 EUR
Kursuse eest on võimalik tasuda osadena!

 Kirjuta meile info@sukeldujad.ee

 

 

 

Sukeldumine Äntus - haug Sukeldumine Äntus - vähk Sukeldumine Äntus

 

Näidisharjutused basseinis:

 

 

   [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=yw-M3iePAXY[/youtube]   

 

  [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Dn9xPquI6Xg[/youtube]