Klubist

 

Mõnusa Seltskonna Sukeldumisklubi

 

01.06.2007 otsustasid  kolm sukeldujat, Maido, Danel ja Terje, et aeg on küps oma klubi luua. Algus oli arvatavalt tagasihoidlik. Suutsime hankida 3 komplekti varustust. Meie esimeses laagri moodi üritusel oli kohal 4 inimest. Esimesed kolm aastat möödusid hoo võtmise tähe all. 2010 hakkasime sihipäraselt tegutsema. Suvi oli ülikiire ja sügisel sai alguse pool aastat kestnud projekt „Silmad vees“. 2011 kevadel alustasime uue lastele suunatud projektiga “ Hülgepojad“, mis on nüüd erinevates ujulates kestnud terve aasta ja kindlasti jätkub ka edaspidi .

Kohe alguses võttis klubi endale teatud põhimõtted. Kõige tähtsamad nendest on kodumaise sukeldumise propageerimine ja keskkonnakaitse. Meile meeldib väga reisida, näha kauneid veealuseid sukeldumiskohti ja teha pilte uskumatutest „elukatest“.  Kuid ka kodus on hea. On kaunid Pakri poolsaare astangud, on pruunisilmsed hülgepoisid ja on Äntu valgejärv, kus igal aastaajal midagi toredat leida võib. Ja seega on meie eesmärk näidata meie sukeldujatele, et ka meil on võimalik saada toredaid sukeldumiselamusi ja stiilseid veealuseid fotosid.

Prügivabas vees on tore ujuda. Me kõik teame seda. Viimastel aastatel on räägitud palju puhtast loodusest. Kahjuks on aga vähe mainitud meie veekogude olukorda. Prügi, mis kord vette kaob, kas sinna visatuna või tuulest viiduna, kaob silmist. Küll aga mitte sukeldujate omadest. Seega on meie eesmärk läbi laste ja noorte teadvustada olukorda vee all, näidata neile, kui kole näeb välja vette visatud plekkpurk ja kui palju võtab aega selle purgi kadumine looduslikul teel.  Aastal 2011 alustasime projektiga „Mis silmist, see meelest?“, mis kestab veel kogu selle aasta. Ja kindlasti ka tulevikus näeme endal vastutust  võitluses veekogude puhtuse eest.

Aastate jooksul oleme hankinud klubile märkimisväärse koguse rendivarustust. Meil on Coltri Sub’i, Aqualungi  ja Oceanicu külmakindlad regud.  Kompensatsioonivestidena kasutame Marest, Coltri Sub’i ja Beuchat’ti. Meil on Bare, Sargan’i ja Aerise märjad ülikonnad. Balloonidest on olemas nii 10, 12, 15 kui ka 18L terasballoonid. Meie varustus on heas töökorras ja vaid ootab vette pääsemist. Lisaks varustuse rentimisele me ka müüme seda.  Eksklusiivselt toome maale selliseid kaubamärke nagu Northern Divers, Oceanic, Hollis ja Aeris. Teeme pidevalt tööd leidmaks uusi kaubamärke, mis sobiksid meie sukeldujatele meie kodumaistes tingimustes sukeldumiseks.

Oleme jõudnud selleni, et kõik meie sukeldujad, kel huvi, on oodatud astuma klubi liikmeks. Klubi liikmetena on Teil palju võimalusi. Kõik saavad omasõna sekka öelda planeerimaks klubis toimuvaid üritusi, laagreid, reise ja isegi tavalisi väljasõite.  Lisakse sellele on klubiliikmetele ette nähtud märkimisväärsed soodustused:

-tasuta balloonide rent ja täitmine

-varustuse rent odavama hinnaga

-odavamad hinnad jätkukursustele

Iga klubi on oma liikmete nägu. Meie klubi on Teie nägu kallid kaassukeldujad. Ootame Teid kõiki klubisse.

 

Hinnakiri