Proovisukeldumine

Proovisukeldumine on võimalus kontrollitud tingimustes ilma eelteadmisteta minna sukelduma. Instruktor tegeleb tehnilise poolega ning proovisukeldujal jääb vaid üle nautida ainulaadset kogemust. Selleks on vaja ainult veidike julgust ja pealehakkamist. Ainus reaalne kaasnev oht on, et sukeldumine hakkab meeldima ja tulete algajate kursusele! Proovisukeldumise kohta Rummus saab lugeda lähemalt siit.

MIKS TULLA PROOVISUKELDUMISELE?

Inimest on alati huvitanud kõik müstilised ja argielust kauged tegevused.
Olgu see siis lendamine, mägedes ronimine või vee alla minek. Suuremat osa inimestest hoidub vee alla minemisest mitte huvi puudus vaid hirm tundmatuse ees. Kui sellest üle saab, siis edasine on ainult organiseerimise küsimus.

Proovisukeldumine on mõeldud just neile, kes on otsustanud oma eluga midagi põnevat ette võtta ja ei tea veel kindlalt, kas uue elustiiliga sobiks kokku sukeldumine või mägironimine. Või siis mõlemad koos, miks ka mitte. Proovisukeldumine annab võimaluse ära käia kuni 5 meetri sügavusel vee all, täies sukeldumisvarutuses. Parim selle juures on, et instruktor on Teiega kaasas. Enne vette minekut räägitakse lühidalt sukeldumisteooriast ja vaadatakse põgusalt üle kogu see varustus, mis vee alla selga pannakse.
Peale instruktsiooni aitab instruktor Teil varustuse selga ja seiklus võib alata.

KUS JA KUIDAS TOIMUVAD PROOVISUKELDUMISED?

Proovisukeldumisi saab läbi viia nii basseinis kui ka avavees. Avavee proovisukeldumised viiakse läbi Rummu karjääris, mis võimaldab näha veealuse vangla varemeid, kalu, imelist veealust metsa ja paljugi muud! Valikuliselt saab proovisukeldumisi teha nii kaldalt kui ka parve pealt. Vastavalt sellele kujuneb ka proovisukeldumise hind.
Sukeldumiskäik ise kestab ligikaudu 20 minutit, kuid tavaliselt vee all ajataju kaob ning 20 minut jooksul on võimalik nii ühte kui teist näha ja avastada!

MIDA TASUB KAASA VÕTTA?

Proovisukeldumisele ei ole palju vaja kaasa võtta. Piisab ujumisriietest ja rätikust ning vastavalt ilmale ka soojemad riided, mida vajadusel peale sukeldumist selga panna. Sukeldumise ajal kalipsoga ilmselt jahe ei hakka, kuid pärast sukeldimust võib keha märjana jahtuda kiiremini.

Proovisukeldumine basseinis ja suvel avavees  45-80 euri. Huvi korral võtke meiega ühendust!